WTForms 2.0dev - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Invalid field name '%s'.
sv: Felaktigt fältnamn '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
sv: Fältvärdet måste matcha %(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
sv[0]: Fältet måste vara minst %(min)d tecken långt.
sv[1]: Fältet måste vara minst %(min)d tecken långt.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
sv[0]: Fältet får inte vara längre än %(max)d tecken.
sv[1]: Fältet får inte vara längre än %(max)d tecken.

en: Field must be exactly %(max)d character long. | Field must be exactly %(max)d characters long.
sv[0]: Fält måste vara exakt %(max)d tecken långt.
sv[1]: Fältet måste vara exakt %(max)d tecken långt.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
sv: Fältet måste vara mellan %(min)d och %(max)d tecken långt.

en: Number must be at least %(min)s.
sv: Numret får inte vara mindre än %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
sv: Numret får inte vara högre än %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
sv: Numret måste vara mellan %(min)s och %(max)s.

en: This field is required.
sv: Det här fältet är obligatoriskt.

en: Invalid input.
sv: Felaktig indata.

en: Invalid email address.
sv: Felaktig epost-adress.

en: Invalid IP address.
sv: Felaktig IP-adress.

en: Invalid Mac address.
sv: Felaktig MAC-adress.

en: Invalid URL.
sv: Felaktig URL.

en: Invalid UUID.
sv: Felaktig UUID.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
sv: Felaktigt värde, måste vara ett av: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
sv: Felaktigt värde, får inte vara något av: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token.
sv: Felaktigt CSRF-token

en: CSRF token missing.
sv: CSRF-token saknas

en: CSRF failed.
sv: CSRF misslyckades

en: CSRF token expired.
sv: CSRF-token utdaterat

en: Invalid Choice: could not coerce.
sv: Felaktigt val; kunde inte ceorce:a

en: Choices cannot be None.
sv: Val kan inte vara Inga.

en: Not a valid choice.
sv: Inte ett giltigt val

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
sv: Felaktigt val; ett eller flera inputfält kunde inte coerca:s

en: Not a valid datetime value.
sv: Inte ett giltigt datum-/tidsvärde

en: Not a valid date value.
sv: Inte ett giltigt datum

en: Not a valid time value.
sv: Inte ett giltigt tidsvärde.

en: Not a valid integer value.
sv: Inte ett giltigt heltal

en: Not a valid decimal value.
sv: Inte ett giltigt decimaltal

en: Not a valid float value.
sv: Inte ett giltigt flyttal
